Zastosowanie

Wszechstronność

Całe urządzenie znajduje się w głowicy: silnik (power unit), wlot ssania, pływak rozpoznający zbyt duże zapełnienie płynami lub pianą oraz ekskluzywny filtr. Przy użyciu tej samej głowicy można wykorzystywać różne pojemniki o różnych pojemnościach bez minimalnej utraty wydajności systemu. Co więcej możliwe jest używanie zwykłych beczek 200 litrowych, nawet używanych, które można wykorzystać do bezpośredniego odzysku lub zbierania śmieci. Następną zaletą jest możliwość stworzenia większej ilości stanowisk pracy przy użyciu jednej tylko głowicy.

Skuteczność

Grizzly odkurza wszystko, nawet w miejscach bardzo trudno dostępnych. Grizzly jest systemem do pracy z kurzem, pyłami, płynami i ciałami stałymi.

Zdatność do zastosowania

Grizzly pracuje z różnego rodzaju średnicami rur i różnymi ich długościami w zależności od potrzeb i wymagań specyficznych każdego.

Bezpieczeństwo

Grizzly używa silnika by pass, czyli powietrze ssane nie jest tym samym które chłodzi silnik. W ten sposób chroni się i zabezpiecza silnik, co gwarantuje dłuższą eksploatację. Poza tym Grizzly wyposażony jest w pływak, odcinający ssanie w wypadku całkowitego zapełnienia pojemnika przez nieczystości lub płyny. Grizzly jest jedynym systemem na tyle czułym, że rozpoznaje nawet pianę. Oczywiste jest, iż każde z urządzeń posiada znak jakości CE oraz poszczególne modele oznaczone są znakami TÜV i SEV.

Wyłączność

Grizzly dostarcza całą serię filtrów z prawem wyłączności, zbudowanych z milionów otworów wielkości 2 mikronów (możliwość również do 0.5 mikronów). Pomyślcie sobie, że jedno roztocze może mieć „olbrzymie” rozmiary które wahają się od 30 – 40 mikronów, aż do 1 centymetra ! Powierzchnia tych specjalnych filtrów jest traktowana w taki sposób, że brud ześlizguje się w dół, do pojemnika nie powodując 
zapychania się filtra co utrzymuje sile ssania zawsze skuteczną. Możliwy jest również wybór filtra „absolutnego” – to znaczy filtra zdolnego zatrzymać cząsteczki aż do 0.3 mikrona ze współczynnikiem rozdzielenia równym 99.999%.

Trwałość

Grizzly jest nadzwyczaj wytrzymały bo produkowany jest z najlepszych materiałów na dzień dzisiejszy istniejących. Wszystko to, co nie zawsze jest proste do realizacji ,lecz na pewno pozwala wyznaczyć i osiągnąć wyższy poziom jakości i znaczenia każde urządzenie Grizzly 
musi posiadać.